DIAGANGIO DIAGNÓZY - NEMOCI TEPEN A CÉV - KŘEČOVÉ ŽÍLYKřečové žíly (varixy, městky, křečáky)

Křečové žíly jsou jedním z projevů nemoci, kterou označujeme jako chronická žilní insuficience. Tato nemoc spočívá ve zhoršení odtoku krve žilami z nohou a z toho pak vyplývají projevy této nemoci – křečové žíly, otoky nohou, pocity těžkých nohou, unavené nohy, noční křeče, pigmentace v dolních částech bérců (hnědavé skvrnky) a konečně nejtěžším projevem této nemoci jsou bércové vředy.

KŘEČOVÉ ŽÍLY - PŘÍČINY TVORBY

Příčin nemoci je větší množství a často dochází ke kombinaci více faktorů, nejčastěji odhalíme výskyt křečových žil u příbuzenstva a sedavé zaměstnání nebo zaměstnání zatěžující pacienta dlouhým stáním na místě. Další možno příčinou je prodělaný zánět žil neboli žilní trombosa, pak toto onemocnění označujeme jako posttrombotický syndrom.

KŘEČOVÉ ŽÍLY - VYŠETŘENÍ

Vyšetření při výskytu křečových žil spočívají v klinickém vyšetření, dále v dopplerovském vyšetření a konečně v duplexním ultrazvuku žil. Vhodné je rovněž provedení prstové pletysmografie nohou.

KŘEČOVÉ ŽÍLY - LÉČBA

Léčba spočívá jednak v uplatňování režimových opatření která vychází z principu choroby, to je ve zhoršení odtoku krve z nohou. Patří sem elevace nohou (dávání nohou do zvýšené polohy), nebo elastickými obinadly při statické zátěži (dlouhé stání a sezení se spuštěnýma nohama), chladné sprchy v případě tepelné zátěže (vyšší okolní teplota, koupání v teplé vodě atp.).

Další léčebnou metodou je cvičení. Dalšími metodami léčby je podávání venotonik – léků zlepšujících žilní návrat a kompresivní léčba neboli lymfodrenáže. Zbavit se křečových žil lze pomocí sklerotizace nebo flebotomie.

Nejúčelnější formou zbavení se křečových žil, je jejich odstranění chirurgické nebo šetrnější laserkoagulace nebo radiofrekvenční ablace, tyto zákroky jsou smysluplné pokud jsou provedeny na základě ultrazvukového vyšetření žilního systému, které stanoví jeho nejslabší místa, vhodná k odstranění pro zmenšení křečových žil a dalších projevů nemoci, ale také pro zpomalení rozvoje onemocnění.


Ordinační doba:

Pondělí
08:00
-
16:00
Úterý
08:00
-
15:00
Středa
Dle objednání
Čtvrtek
08:00
-
15:00
Pátek
08:00
-
13:00

diagangio s.r.o.

Božetěchova 2737/79
Královo Pole
612 00 Brno
tel.: 739 899 561
tel.: 604 134 974

©2018 diagangio s.r.o.    datafox.cz webdesign